Pierwsze w Polsce wyróżnienie Google Ads DIAMOND Expert

Google office

Co to jest Google Ads DIAMOND Product Expert?

“Google Ads DIAMOND Expert” jest najwyższym wyróżnieniem, jakie przyznaje Google w społeczności Google Ads. Można pokusić się o porównanie, że to swego rodzaju “Oskar” w Google Ads. Wyróżnienie ma charakter uznaniowy i tym właśnie różni się od standardowych certyfikatów Google Ads, które może zdobyć każdy, kto zda z sukcesem odpowiednie egzaminy.

Status DIAMOND Expert przyznawany jest specjalistom z największą wiedzą i doświadczeniem, którzy przy tym chętnie pomagają innym – zarówno użytkownikom systemu reklamowego Google Ads, jak i samej firmie Google w rozwoju oferowanych usług. Tak czy inaczej, jesteśmy dumni, że pierwszym Polakiem w historii, który otrzymał to wyjątkowe wyróżnienie, jest Boguś z Gogini.pl (aktywny w społeczności Google Ads jako Boogumil):

Google Ads DIAMOND Product Expert Badge

Ile osób na świecie posiada to wyróżnienie?

Oprócz jedynego Polaka status DIAMOND w zakresie Google Ads otrzymali jeszcze eksperci ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraela, Australii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Tajlandii, Argentyny, Brazylii i Japonii. Na 11 stycznia 2024 roku wyróżnienie to posiadało jedynie 19 specjalistów na świecie.

Cartyfikat Google Ads DIAMOND Product Expert

W jaki sposób można sprawdzić kto został wyróżniony?

  • Należy wejść do katalogu ekspertów Google: https://productexperts.withgoogle.com/directory
    Katalog zawiera profile ekspertów specjalizujących się w wielu dziedzinach związanych z Google
  • W polu “Filter by product” wpisać “Google Ads” i kliknąć w okienko obok podpowiedzi “Google Ads”, dzięki czemu zostaną wyświetleni specjaliści z zakresu reklamy w Google
  • Specjaliści posiadający najwyższe wyróżnienie “DIAMOND” pokazują się na górze listy i mają widoczne pod grafiką “medale” z błękitną (diamentową?) otoczką
  • Jeśli specjaliści posiadają wyróżnienia z różnych branż, są one wymienione pod “medalami”

Jakie to ma znaczenie?

Google Ads DIAMOND Product Expert, czyli inaczej Diamentowy Ekspert Produktowy Google Ads to najwyższe wyróżnienie przyznawane w społeczności Google Ads przez Google, czyli prawdopodobnie najlepiej poinformowaną firmę na świecie, a więc… 😉 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj (←kliknij) i zapoznaj się z dalszymi informacjami.